top of page
4_sadala_grupas_edited.jpg

MUZIKANTI

„Hāgenskalna muzikanti” ir atraktīva deju mūzikas kapela, kas jebkurā pasākumā ienesīs „veco labo laiku” noskaņas un šarmu. Laika gaitā uzkrātās zināšanas un spēlmaņu individuālā meistarība, kas apvienojas 20.gadsimta pirmās puses latviešu kapelu muzicēšanai tipiskā instrumentu sastāvā, veido tās neatkārtojamo skanējumu. 


Kapelu „Hāgenskalna muzikanti” 1998. gadā izveidoja četri folkloras kopas „Dandari” muzikanti, ar vēlmi izcelt no aizmirstības un iespējami autentiskā skanējumā piedāvāt klausītājiem mūziku un dziesmas, kas Latvijā skanējušas pirms gadiem simts un senāk. Kapelas repertuāra pamatā ir romantiskas ziņģes, pirmskara laiku populārā mūzika, deju mūzika un tradicionālie latviešu danči, zināmu un nezināmu autoru tautā iemīļotas un mazāk zināmas dziesmas, kas priecējušas klausītājus daudzviet Latvijā un ārpus tās.

 


Kapela ir ierakstījusi vairākus skaņu diskus:

 

  • „Nenoskārstai vaj’dzībai”(2005), ar aizpagājušā gadsimta ziņģēm un deju melodijām,

  • „Jel kavējies…”(2009), ar populārām un mazāk zināmām starpkaru perioda dziesmām,

  • „Kādēļ jūs prasiet?”(2019), ar gadsimta vidus – 30.-50. – gadu latviešu muzikantu repertuāru.

Kapelas pašreizējā sastāvā muzicē Zane Kriumane – vijole, Sandra Lipska – dūru cītara, Rolands Zelčs – akordeons un Ilmārs Pumpurs – kontrabass un mandolīna.

Kapelas vadītājs Ilmārs Pumpurs (1966) ir tradicionālās kultūras speciālists, etnomuzikologs, kurš specializējies jaunāko laiku instrumentālās mūzikas tradīcijās. 

WhatsApp Image 2024-02-11 at 2.53.59 PM.jpeg

Hāgenskalna muzikanti

bottom of page