top of page
7_sadala_realproj_edited.jpg

PROJEKTI

WhatsApp Image 2024-02-11 at 2.34.46 PM.jpeg

Dziesmu galds/Laululaud

Latvian and Estonian common song repertoire for community (EE-LV00025)

Sadarbībā ar igauņu biedrību Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts, Skaņumāja īsteno ES pārrobežu sadarbības programmas Interreg Igaunijas-Latvijas programmas līdzfinansētu projektu Laululaud/Dziesmu galds (EE-LV00025).


Projekta mērķis ir veicināt abu pušu iedzīvotāju kopīgās kultūras aktivitātes. Projekta partneri organizē virkni kopīgu kultūras un mācību pasākumu, kuru ietvaros dalībnieki iepazīsies ar vēsturiski veidojušos dziesmu repertuāru, kas ir dziedātas abās valodās. Šie pasākumi veicinās izpratni par kopīgu vēstures un kultūras mantojumu, uzlabos kaimiņu kultūras, tradīciju un valodas pamata zināšanas, veicinās savstarpēju uzticēšanos un turpmāku sadarbību.


Projekta aktivitāšu saturu veidos populāras dziesmas, kas ir zināmas abās robežas pusēs un dziedātas gan latviešu, gan igauņu valodā. Partneru darba grupa ir apzinājusi un atlasījusi 20 populārākās kopīgā repertuāra dziesmas, kas tiks publicētas gan drukātā veidā (kā arī internetā, lejuplādēšanai un lietošanai datorā vai telefonā), gan audio ierakstos klausīšanai un līdzi dziedāšanai.


Ceram, ka šis materiāls arī pēc projekta beigām veicinās kaimiņu sadarbību un tiks izmantots kopīgiem pasākumiem gan draugu lokā, gan lielākos pārrobežu kultūras pasākumos.

Projekta kopējais finansējums ir Eur 87 500 no kuriem Eur 70 000 ir ERAF līdzfinansējums.

dziesmugalsds-1.jpeg
dziesmugalds-2.jpeg
bottom of page